Blog
07 cze 2018

Holowanie – tych błędów nie popełniaj!

W teorii holowanie wydaje się łatwe, jeżeli oczywiście przestrzegasz wszystkich zasad i zachowujesz się na drodze zgodnie z przepisami. Wielu kierowców podczas holowanie pojazdu nadal jednak popełnia wiele błędów. Czy holowałeś kiedyś auto? A może chciałbyś wiedzieć, czego unikać, aby nie naruszyć obowiązującego prawa? Pomoc Drogowa z Wrocławia wyjaśnia, jak tego NIE robić!

Tego unikaj!

Do najczęściej popełnianych błędów należy nieprawidłowe ustawienie świateł, zazwyczaj dotyczy to pojazdu holowanego. Nigdy nie ustawiaj w nim świateł awaryjnych, są zagrożeniem dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy będą się za Tobą poruszać, nie będą w stanie przewidzieć kolejnego Twojego manewru. Pomoc Drogowa z Wrocławia radzi – w holowanym aucie włącz światła pozycyjne, natomiast w holującym – światła mijania.

Tradycyjny sposób holowania sprawdzi się tylko wtedy, kiedy w obu samochodach są sprawne układy kierownicze, hamulce oraz światła. Jeżeli holowany pojazd nie spełnia tych warunków, koniecznie wezwij Pomoc Drogową z Wrocławia lub innego najbliższego miasta. Niektórzy kierowcy zapominają jednak, aby sprawdzić te 3 kluczowe elementy w aucie.

A co z prędkością? Wciąż jeździmy za szybko, nawet przy holowaniu. Wrocław i inne duże miasta z tego tytułu mają swoim koncie już setki mandatów, wystarczy 10 km/h więcej na liczniku, niż nakazują przepisy, a policja ma prawo Cię ukarać. W terenie zabudowanym nie przekraczaj 40 km/h, a poza nim 60 km/h.

Nieprawidłowe holowanie Wrocław – ile Cię to będzie kosztować?

Pomoc Drogowa z Wrocławia przestrzega, że za niestosowanie się do przepisów podczas holowania samochodu można nawet stracić prawo jazdy, a już z pewnością niemało pieniędzy z portfela. Jeżeli osoba holowanego samochodu nie posiada prawa jazdy – może Was to kosztować nawet 300 zł. Niesprawny układ kierowniczy to koszt 250 zł. Jeśli holowany pojazd nie będzie odpowiednio oznaczony, zapłacisz ok. 150 zł., a brak włączonych świateł mijania to kara w wysokości minimum 100 zł. Chyba nie warto ryzykować, prawda? Tym bardziej, że mandat płacą obaj kierowcy w takiej samej wysokości!

Pomoc Drogowa Wrocław działa 24h/dobę, czekamy na Wasze telefony.

Wszystkie wpisy

Zaufaj nam

Tak jak zrobiło to ponad 300 osób w ubiegłym roku.

Holowanie Wrocław

Pomoc Drogowa
Holowanie
Wrocław

660 703 567

Zadzwoń! Jesteśmy pod telefonem całą dobę - 24h, 7 dni w tygodniu!

Skontaktuj się z nami