Blog
08 sty 2019

Pomoc Drogowa z Wrocławia - zimą możesz potrzebować jej częściej!

Zima nie jest najlepszą porą roku dla kierowców. W tym czasie liczba wypadków jest nawet kilkakrotnie większa niż w okresie wiosenno-letnim. Nie tylko kolizje, ale również usterki często uniemożliwiają kontynuowanie jazdy, co oznacza konieczność wezwania np. Pomocy Drogowej z Wrocławia. Jakie są najczęściej występujące problemy z samochodem o białej porze roku?

Silnik nie reaguje

To najprawdopodobniej rozładowany akumulator. Może kiedy rano pozostawiłeś samochód pod biurem na parkingu zapomniałeś wyłączyć świateł? A może po prostu niskie temperatury skutecznie pozbawiły akumulator w Twoim aucie mocy? Jeżeli masz kable rozruchowe i życzliwego kolegę z pracy, to poradzisz sobie z problemem sam. W przeciwnym razie najlepszą opcją będzie skorzystanie z Pomocy Drogowej z Wrocławia, zwłaszcza, kiedy nie znajdujesz się na parkingu pod swoim biurem, a na parkingu w dalekiej trasie.

Drgające koło

Nierówności, śliska nawierzchnia, duża prędkość - to nie może skończyć się dobrze i często skutkuje wygięciem felgi. Odczuwasz wtedy drgania kierownicy, szczególnie kiedy jedziesz po nierównej nawierzchni. Może jednak zdarzyć się tak, że opona ulegnie większym uszkodzeniom. Dalsza jazda grozi w takim wypadku ryzykiem wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu zarówno Twojemu, Twoich pasażerów jak i innych uczestników ruchu. Zatrzymaj się, zweryfikuj usterkę, a w razie konieczności zawiadom Pomoc Drogową z Wrocławia lub innego miasta, obok którego się aktualnie znajdujesz.

Odmawiający posłuszeństwa Diesel

Jesteś właścicielem samochodu z silnikiem wysokoprężnym? Zapewne wiesz, że w niskich temperaturach z oleju napędowego wytrąca się parafina. Tworzą się w ten sposób zakrzepy, które uniemożliwiają przepływ paliwa. Auto może w takich warunkach nie zapalić. Poradzisz sobie z tym, stosując środek zapobiegający wytrącaniu się parafiny - depresator. Jeżeli jednak sytuacja Cię zaskoczyła i diesel nie zapala, to pamiętaj o tym, że Pomoc Drogowa z Wrocławia, pomaga również w takich przypadkach.

Wszystkie wpisy

Zaufaj nam

Tak jak zrobiło to ponad 300 osób w ubiegłym roku.

Holowanie Wrocław

Pomoc Drogowa
Holowanie
Wrocław

660 703 567

Zadzwoń! Jesteśmy pod telefonem całą dobę - 24h, 7 dni w tygodniu!

Skontaktuj się z nami