Blog
04 kwi 2019

Wiosna bezpieczniejsza?

 

Wiosna niebezpieczna dla kierowców? 

Wydaje się, że najgorsze już za kierowcami. Zima to szczególnie niesprzyjająca dla nich pora roku, na drodze jest ślisko, opady śniegu ograniczają widoczność, samochód nie zawsze jest w stanie stawić czoła trudnym warunkom. Kiedy pojawia się wiosna - wielu kierowców traci czujność i uznaje, że nie musi już trzymać ręki na pulsie. Pomoc drogowa z Wrocławia wiosną ma jednak równie dużo pracy, jak zimą. Dlaczego o zielonej porze roku również dochodzi do wielu wypadków? 

Dobre warunki, więc można jechać szybciej?

Nadal mamy problem z tzw. ciężką nogą, pomimo że coraz głośniej i częściej mówi się o nadmiernej prędkości. Pomoc drogowa z Wrocławia przypomina dopuszczalną prędkość jazdy w Polsce:

  • na obszarze zabudowanym w godzinach 5:00–23:00 - 50 km/h,

  • na obszarze zabudowanym w godzinach 23:00–5:00 - 60 km/h,

  • w strefie zamieszkania - 30 km/h,

  • na autostradzie - 140 km/h,

  • na drodze ekspresowej dwujezdniowej - 130 km/h,

  • na pozostałych drogach - 90 km/h.

 

Podczas jazdy w dobrych warunkach, nietrudno stracić czujność, a kierowcy są skłonni do większego ryzyka. Przy niesprzyjającej pogodzie zmysły człowieka są bardziej wyczulone, natomiast my zachowujemy większą ostrożność. Wiosną pomoc drogowa z Wrocławia jest wzywana do wypadków najczęściej z powodu nadmiernej prędkości i niedostosowania jej do często zdradliwych warunków pogodowych. 

Dzikie zwierzęta budzą się z zimowego snu

Wiosna to również czas większej aktywności dzikich zwierząt, które chętniej wychodzą i wybiegają na ulice, po których poruszają się samochody. Rozpoczyna się okres godowy, a wiele ptaków wraca do naszego kraju na lato. Czy wiesz o tym, że każdego roku na drogach ginie aż 250 mln ptaków? Zderzenie ze zwierzęciem jest niebezpieczne zarówno dla niego, jak też Ciebie i Twojego samochodu. Przy prędkości 120 km/h ptaki nie są w stanie odpowiednio szybko zareagować, co skutkuje uderzeniem w pojazd. Dla Twojego auta oznacza to uszkodzenie karoserii oraz zbicie szyby. Pomoc drogowa z Wrocławia zwraca jednak uwagę na jeszcze jeden aspekt - taka sytuacja powoduje, że kierowca się rozprasza, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Zderzenie ze zwierzęciem może być tylko początkiem poważniejszego wypadku. 

Zachowaj czujność, dostosuj prędkość do warunków jazdy, obserwuj drogę i przywitaj wiosnę bez nieprzyjemnych niespodzianek. W razie konieczności skorzystaj z pomocy drogowej z Wrocławia. 

Wszystkie wpisy

Zaufaj nam

Tak jak zrobiło to ponad 300 osób w ubiegłym roku.

Holowanie Wrocław

Pomoc Drogowa
Holowanie
Wrocław

660 703 567

Zadzwoń! Jesteśmy pod telefonem całą dobę - 24h, 7 dni w tygodniu!

Skontaktuj się z nami